Fekvőbiciklivel Kőrösi Csoma Sándor útján
Komárom. Tizenegy hónap és néhány nap, tizenháromezer kilométer, tizenegy ország, hetven kiló cipelnivaló. Egy rendhagyó expedíció számokban. Kőrösi Csoma Sándor útját járta be fekvőbiciklivel és gyalogszerrel a dél-komáromi Zichó Viktor, aki a Piko Bike kerékpáros bolt meghívására bemutatta az expedícióról írt könyvélt kedden a RÉV Magyar Kultúra Házában. A Csoma útján két keréken a nagy utazó indulásának kétszázadik évfordulója alkalmából jelent meg.
Zichó Viktor a magyarság őshazáját kutató Kőrösi Csoma Sándor naplóját olvasva határozta el, hogy megteszi az utat Komáromból Csomakőrös, a nagy előd szülőfaluja érintésével Dardzsilingbe.
Hogyan került sor a kedd esti komáromi előadásra? „Tavaly június végén, amikor az az expedíciót befejezve már hazafelé jöttem, rám írt Kovács Kamill, hogy feltétlenül meséljem majd el itt a kalandjaimat.
El is kezdtük szervezni az előadást mindjárt őszre. Akkor pedig jött a koronavírus-járvány újabb hulláma, bezártak az országok.
Most, hogy megint kinyitottak és kijött a könyv is, kihasználtuk a lehetőséget, és eljöttem – nyilatkozta portálunknak Zichó Viktor.
Majdnem egy évig tartott, kalandos utazása volt. Csomakőrösről diót is vitt Csoma Sándor sírjához.
"Kovásznai fiatalok ötlete volt, hogy magyar nemzeti színű szalagok mellett vigyek diót is Csoma Sándor szülőháza kertjéből a diófáról. Három táska volt a kerékpáromon, a középső táskában voltak az értékek, legalul a diók.
– avatott be az utazó.
Megtudtuk, a kalandfotózás a kedvenc műfaja, tizenhét éves kora óta fotózik.
– vélekedik. Zichó Viktor eddig öt helyen mutatta be a kötetet.
„Pozitív visszajelzéseim vannak. A stílushoz tartozik, hogy bizonyos részeknél megőriztem bizonyos nyersességet, úgy tudtam leírni a stresszt, ami akkor bennem volt. Néhol útleírás, máshol regény. Vannak benne tájleírások és olyan szövegek is, amelyek embereket jellemeznek” – árulta el a szerző.