2012. július 29., 11:42

Ungvári villámgyőzelmekkel menetel előre

LONDON. A 66 kg-os Ungvári Miklós megnyerte negyedik mérkőzését is, ezzel bejutott az elődöntőbe vasárnap a londoni olimpia cselgáncstornáján.

A nyolcfős magyar dzsúdós küldöttség rangidős, háromszoros vb-bronzérmes és Európa-bajnok versenyzője a 64 között alig 17 másodperc elteltével ippont érően vitte földre a nemzetközi színtéren szinte teljesen ismeretlen, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) szabadkártyájával induló afgán Adzsmal Faizzadát.

A folytatásban után sem kellett sokkal több Ungvárinak a nemzetközi színtéren szintén ismeretlen belize-i Eddermys Sanchez ellen sem. A magyar sportoló rögtön a mérkőzés elején eldobta szabadkártyával indult riválisát, az ippont érő akcióval csupán 19 mp-ig tartott a meccs.

A 31 éves, harmadik olimpiáján szereplő tatabányai cselgáncsozónak a 16 között már jóval nehezebb ellenféllel kellett szembenéznie: azzal a szlovén Rok Draksiccal találkozott, akitől az idei Eb bronzmérkőzésén kikapott. Draksic a 32 között kezdett, s ipponnal jutott túl venezuelai ellenfelén.

A háromszoros vb-bronzérmes és Európa-bajnok dzsúdós jukóval verte Rok Draksicot, így bejutott a negyeddöntőbe vasárnap a londoni olimpia cselgáncstornáján.

Ungvárinak fél óra pihenő sem jutott a siker után, máris szólították a tatamira.Az elődöntőbe jutásért a háromszoros vb-bronzérmes és Európa-bajnok magyar versenyző a beugróként induló Pawel Zagrodnikkal találkozott. A lengyel dzsúdós honfitársa, Tomas Kowalski ugyanis májusban motorbalesetet szenvedett. Zagrodnik élt a lehetőséggel, azonnal egy bravűros győzelemmel kezdett a világranglistán negyedik brazil Leandro Cunha ellen, majd az azeri Armen Azarjant hosszabbítás után búcsúztatta. A statisztika Ungvári mellett szólt, aki megnyerte eddigi három meccsüket.

Ungvári "jól bevált módon" ismét az öltözőbe sietett, csak annyit mondott, hogy majd a verseny végén nyilatkozik.

A 31 éves magyar az elődöntőben a vb-második és Európa-bajnok spanyol Sugoi Uriartével találkozik, kettejük különpárharcában 2-1-re vezet az ellenfél. Utoljára az 1996-os atlantai játékokon szerepelt magyar dzsúdós elődöntőben, akkor Csák József végül ötödik lett.

Ungvárinak fél óra pihenő sem jutott a szlovén Rok Draksic elleni siker után, máris szólították a tatamira. Azonnal támadólag lépett fel, aminek egy perc múlva meg is lett az eredménye, mert intették ellenfelét. A nézőtéren is magyar fölény volt tapasztalható, több helyről is zúgott a "Hajrá Miki"! Ungvári többször egymás után is levitte Zagrodnikot, de lefognia nem sikerült. Alig több mint egy perc volt hátra, amikor újra intették riválisát, ami már jukót jelentett Ungvárinak. Õ ezúttal sem ült rá az eredményre, ismét földre vitte ellenfelét, s karfeszítéssel próbálkozott, de sikertelenül. Az utolsó másodpercek is földharccal teltek, ekkor is Ungvári próbált fogást találni ellenfelén.
A 31 éves magyar az elődöntőben a vb-második és Európa-bajnok spanyol Sugoi Uriartével találkozik, kettejük különpárharcában 2-1-re vezet az ellenfél. Utoljára az 1996-os atlantai játékokon szerepelt magyar dzsúdós elődöntőben, akkor Csák József végül ötödik lett.Az elődöntőbe jutásért a háromszoros vb-bronzérmes és Európa-bajnok magyar versenyző a beugróként induló Pawel Zagrodnikkal találkozott. A lengyel dzsúdós honfitársa, Tomas Kowalski ugyanis májusban motorbalesetet szenvedett. Zagrodnik élt a lehetőséggel, azonnal egy bravűros győzelemmel kezdett a világranglistán negyedik brazil Leandro Cunha ellen, majd az azeri Armen Azarjant hosszabbítás után búcsúztatta. A statisztika Ungvári mellett szólt, aki megnyerte eddigi három meccsüket.

frissítve: 14:27