Műsoros ünnepvárás a közösségkovácsolás jegyében a komáromi Csillag református óvodában - KÉPEKKEL
Ünnepváró családi délutánt tartottak december 11-én a komáromi Csillag református óvodában. Először az esztergomi Eszterhéj műhely zenés foglalkozását élvezhették a jelenlevők, majd hat óráig az adventi alkotóműhelyben lehetett közösen mézeskalácsot díszíteni, viasz gyertyákat és karácsonyi díszeket készíteni. A hangulatos, közösségkovácsoló rendezvényről, amelyen a fenntartó Szlovákiai Református Keresztyén Egyházat Fazekas László emeritus püspök és neje, Zsuzsanna tiszteletesasszony képviselte, Langschadl Virág óvodaigazgató tájékoztatta portálunkat.
Az idén március 1-én pályázat útján új igazgató került a korábban magyarországi kormánytámogatással létesített Csillag református óvoda élére, ahol a naptári évet egy hangulatos eseménnyel zárták.
„A kollektívánkkal együtt igyekszünk a hagyományos ünnepkörökhöz kapcsolódni a sokrétű rendezvényeinkkel, amelyekre a szülőket is meg-meghívjuk azért, hogy még jobban megismerjék az óvodát és egymást. Például októberben sikeres volt a szüreti délutánunk, amely során a szőlőpréselés kulisszatitkaiba is betekinthettek a résztvevők. Most pedig adventi alkalomra vártuk a családok apraját-nagyját“ – mondta el Langschadl Virág óvodaigazgató.
Ahogy az előző élményszerű tevékenységeik során, úgy az ünnepváró családi délután műsorában is helyet kapott a zenés-táncos és többféle kézműves foglalkozás, valamint némi meglepetés.
„Szerdán a családok által hozott díszekkel varázsoltuk még szebbé az óvodai karácsonyfánkat. Aztán a Karát Eszter énekes és a citerán, cimbalmon játszó párja, Fekete Krisztián alkotta, esztergomi Eszterhéj műhely interaktív, zenés foglalkozását élvezhettük. Ők mindig szívesen térnek vissza a Felvidékre, róluk további információka honlapjukon olvasható. Ez alkalommal a karácsonyi ünnepkört és a Luca napi népszokásokat mutatták be, kitérve a hajdani karácsonyi asztal- és fadíszítésre, valamint az ünnepi ételekre is. Moldvai és körtáncokat roptak a gyerekekkel, akiknek szép dalokat is tanítottak, s közös éneklésre is sarkallták őket“ – ecsetelte a részleteket.
Azt is elárulta, hogy mivel a szülők a Szülői Szövetség támogatásával öt foglalkozásra szóló bérletet vásároltak tőlük, így a további műsoraikkal majd az új naptári évben térnek vissza a „Csillag oviba“.
„Azután az adventi alkotóműhelyben az óvónőink vezetésével lehetett közösen mézeskalácsot díszíteni, viasz gyertyákat és karácsonyi díszeket, például csuhéból kis angyalkákat készíteni. A díszekből több az óvodai karácsonyfára is került, de azok javarészét hazavitték a kicsik. Az is megemlítendő, hogy a mézeskalácsok tésztáját már kedden, az óvodánkba látogató pék irányításával közösen megsütöttük. A „terülj, terülj asztalkámra“ a szülők által hozott üdítőkön és ropogtatnivalókon kívül az általunk biztosított, alkoholmentes puncs is került, amiből kicsik és nagyok szívesen kortyolgattak“ – tudtam meg a továbbiakban.
Az óvoda, más intézményekhez hasonlóan, az idén utoljára december 20-án fogadja a kicsiket, aztán pedig ismét január 8-tól működik. Végül az igazgatónő ünnepi útravalóval is ellátta olvasóinkat: „A családi délutánunk kapcsán is idekívánkozik a gondolat, hogy minden olyan közösségkovácsoló alkalom, amikor együtt lehetünk, ünnepnek számít, amely során egymásnak is örömet szerezhetünk. Sajnos, a jelenkorunkra az jellemző, hogy évközben sok család elszigetelődik a közösségtől, csak a saját gondjaival törődik. Ezért felettébb fontos ezeknek a ritka alkalmaknak a lelkünk legmélyén történő megélése“.