2012. július 29., 11:55

Kozma Dominik egyéni csúccsal elődöntős 200 m gyorson

LONDON. Kozma Dominik egyéni csúcsot úszva bejutott a 200 m gyors elődöntőjébe vasárnap a londoni olimpián.
A szám 21 esztendős Európa-bajnoki bronzérmese 1:47.18 perces időt úszott az ötödik előfutamban, amelyben ezzel negyedik lett. Kozma összesítésben a kilencedik legjobb idővel került be az esti elődöntőbe.

"Időben és helyezésben is rosszabbra számítottam, így elégedett lehetek a teljesítményemmel" - nyilatkozta Kozma az MTI-nek. "Úgy gondoltam, hogy valahol a 18. hely környékén végzek, ehhez képest kilencedikként jutottam tovább, ráadásul négy tizedet javítottam az egyéni csúcsomon. Este legalább ugyanennyit várok magamtól."

A magyar női úszók közül Povázsay Eszter a 45 fős mezőnyben a 37. helyen zárt 100 m háton vasárnap a londoni olimpián. A 21 esztendős magyar úszó 1:03.55 perces idővel csapott célba a második futamban, amelyben ezzel az idővel hatodik lett.

Sztankovics Anna a 31. helyen zárt 100 m mellúszásban. A Jövő SC 16 esztendős tehetsége 1:09.65 perces idővel, egyéni csúcsától elmaradva csapott a célba, ezzel előfutamában másodikként zárt. A számban 46-an indultak.

"Egy kicsivel jobb időt reméltem, az ifi Eb-n például jóval 1:09-en belül értem célba, de nem vagyok elégedetlen" - nyilatkozott a magyar úszókülönítmény egyik legfiatalabb, 1996-os születésű tagja. "Egészen eddig nem nyomasztott az olimpia légköre, de ma, amikor a rajthoz szólítottak, éreztem, hogy izgatott vagyok. Jó, hogy túl vagyok a bemutatkozáson" nyilatkozta a versenyt követően.

A 400 m női gyors előfutamos rostáján kihullott mindkét magyar: a nyíltvízi versenyzés mellett a nagymedencés úszáshoz is visszatért korábbi sokszoros vb- és Eb-érmes Risztov Éva 4:09.08 perccel a 16., az ifjúsági olimpiai bajnok Kapás Boglárka 4:10.01-gyel a 17. lett.

Az előfutamok sorát a 4x100-as férfi gyorsváltók küzdelme zárta, amelyben a magyar kvartett is részt vett, a továbbjutás valós esélye nélkül. A Balog Gábor, Bernek Péter, Kis Gergő, Takács Krisztián összeállítású staféta - egyetlen riválist, a venezuelaiak váltóját megelőzve - a 14. helyen végzett 3:21.91 perccel.

A vasárnapi selejtezők végeredménye azt jelenti, hogy az esti olimpiai programban két magyar jut szereplési lehetőséghez: a 200 m gyorson elődöntős Kozma mellett a 100 m férfi mell fináléjába szombaton a hetedik legjobb idővel bekerült Gyurta Dániel.

frissítve: 14:34