Kivégzés és rengeteg más látnivaló a Visegrádi Palotajátékokon
Közel ezer kosztümös szereplő részvételével július második hétvégéjén 34. alkalommal rendezték meg a Visegrádi Nemzetközi Palotajátékokat. A magyar középkort felidéző történelmi fesztivál az 1335-ös Visegrádi Kongresszusnak állít emléket. Az I. Károly magyar király és az akkori Közép-Európa másik két meghatározó uralkodója, János cseh, valamint Kázmér lengyel király között kötött megállapodás eredménye máig érezhető.
Idén július 13-án, pénteki napon kezdődtek a Palotajátékok. Péntek 13-a lovagok történelmében is szerencsétlen napnak számít. IV. Fülöp francia király 1307. október 13-án, pénteken egyetlen éjszaka leforgása alatt Franciaország szerte lefoglaltatta a templomos lovagok vagyonát és bebörtönöztette a tagjait, legtöbbjüket máglyán elevenen elégették. Fülöpöt a templomosok vagyonának megszerzése vezérelte. Az esti lovagi torna (János cseh király lovagi tornája) meglepetésprogramja ezt az eseményt idézte fel a Visegrádi Palotajátékok kezdőnapján: a Lovagi torna pályán lobogott a máglyán a tűz, kivégezték a templomosokat.
Három napon át bemutatók, előadások és más programok tömkelege várta az idelátogatókat a fesztivál minden helyszínén: a Lovagi torna pályán, a Királyi palotában, a Királyi borudvarban, a Parkszínpadon és a Salamon-toronyban.
Galériánkban a szombati nap néhány eseménye látható. A képek többek között Kassai Lajos, a gútai Vermes Törzs, a Szent György Lovagrend Apródképzője, az olasz zászlósok és a kopjatörők bemutatójának egy-egy részletét örökítik meg.