20 év után újra magyar bábsorozat a tévében
Érkeznek a Rozmaring kunyhó gubái az M2 gyerekcsatornára.
Különleges bábok tűntek fel a közmédia műsoraiban, hogy közhírré tegyék: október 9-től új, saját gyártású sorozat indul az M2 gyerekcsatornán. Trömböczky Napsugár Rozmaring kunyhó című bábsorozatát tizenkét héten keresztül szombatonként láthatják a nézők, melynek fülbemászó dallamait Szabó Balázs írta, főcímdalát pedig a népszerű gyermekdalszerző és -előadó, Kovácsovics Fruzsina énekli.
Az epizódok olyan konfliktusok, élethelyzetek köré épülnek, amiket kicsik és nagyok a hétköznapokban, saját életükben is gyakran megtapasztalhatnak. Ilyen például a megbántás és a bocsánatkérés, a csúfolódás vagy mások feltétel nélküli elfogadása, a jószívűség, a segítségnyújtás, központi témaként pedig a nagyi elvesztése miatti űr, a gyászfeldolgozás. - Mindezt úgy, hogy a karakterek jellemükkel, őszinte és önzetlen reakcióikkal, szórakoztatóan lopják be magukat a nézők szívébe.
A közmédia az új sorozattal a magyar bábhagyományt és az alapvető emberi értékek átadásának igényét örökíti tovább. Ehhez a bábszínpadon már megszokott, de televízióban újító, a bábművészt és a hátulról irányított bábot egy térben láttató módját használva. A bábok így valós léptékű térben, korlátlanul mozogva lakják be a Rozmaring kunyhót. A kapcsolatok és élethelyzetek bemutatásával a tanulás mellett szórakozási lehetőséget és közös médiaélményt kínál az egész családnak.
A jól ismert Mazsola és Tádé, valamint az 1976 óta töretlen népszerűségű A Süsü a sárkány, majd a 2001-ben bemutatott A Süsüke, a sárkánygyerek után a többi között 2021-ben a Rozmaring Kunyhó folytatja a nagy múltra visszatekintő műfaj hmagyarországi műveinek sorát. Az alkotók (Trömböczky Napsugár – bábrendező és forgatókönyvíró, Lukács Gabriella – televíziós rendező, Sipos Kati – bábtervező) és a fiatal bábművészek (Főglein Fruzsina, Kovács Domokos, Bartha Bendegúz és Harkel Márton) a hagyományt ötvözték a modern vizuális megoldásokkal Kiss Borcsa környezetbarát díszletében, amit Szabó Balázs és Kovácsovics Fruzsina zenei világa színesít. A nézők egyszerre a valós és a varázslatos világ résztvevőivé válnak azáltal, hogy a bábművészek együtt vannak jelen a térben az általuk életre keltett bábokkal.