Kafka egyoldalas levele, amelyben barátjának arról számolt be, hogy már évek óta nem tud írni, akár 90 ezer fontot (megközelítőleg 107 ezer eurót) is érhet.
Rippl-Rónai József A geszti kastély kertjében című festménye 300 millió forintos leütésével megdöntötte a festő eddigi életműrekordját a Virág Judit Galéria téli árverésén hétfő este Budapesten.
A Batman, a Vissza a jövőbe, a Harry Potter, a James Bond és a Trónok harca filmek vagy Marilyn Monroe, Bruce Willis és Keanu Reeves rajongói több mint 1200 ikonikus tárgyhoz juthatnak hozzá.
Újonnan felfedezett Mozart-kéziratot árvereztek el pénteken Berlinben valamivel a kikiáltási ár alatt, 130 ezer euróért.
A Sotheby's közlése szerint a festmény látható volt korábban már katalógusokban, a nyilvánosság előtt azonban még sohasem mutatták be.
Rembrandt egy ritka önarcképe 14,5 millió fontért kelt el kedden a londoni Sotheby's online árverésén.
Több mint hatmillió dollárért kelt el egy kaliforniai árverésen Kurt Cobain gitárja.
A neves filmes művészeti gyűjteményéből kiemelkedik Munkácsy Mihály Krisztus Pilátus előtt című védett képe.
Az alkotás egy kilenc darabból álló sorozat része, melyet Gauguin 1987-ben festett, a Honnan jövünk? Kik vagyunk? Hová megyünk? című mesterműve előzményeként.
A hét milliméteres kaliberű pisztolyt csak 1965-ben találták meg.
Amikor 1986-ban utoljára elárverezték, mindössze 2,53 millió dollárért cserélt gazdát, addig majdnem egy évszázadon át egyetlen család birtokában volt, akik közvetlenül a művész ügynökétől vásárolták meg.
Az árverésen 75 tétel szerepelt, míg a kollekció 130 darabjára az interneten lehetett licitálni március 8. és 15. között.
A gyűjteményt „Nagy-Britannia 1990-es évekbeli portréjának” nevezte Christian Albu, a Christie's háború utáni és kortárs művészeti részlegének egyik vezetője.
A 150 oldalnyi kézzel írott jegyzet végigköveti az Óz, a csodák csodája fejlődését az első tervezetektől a végső verzióig.
A befolyt összeg egy részét jótékony célokra fordítják.
Az árverés hasznából olyan intézmények, közhasznú szervezetek részesülnek, amelyeket Robin és második felesége, Marsha támogatott.
A hatoldalnyi kéziratért 90 ezer euró volt a legkisebb ajánlat.
Az egyik legjelentősebb Kádár-mű - amit 1928-ban festett New Yorkban - több mint 90 év után került vissza Magyarországra
A híres festőnek egy évszázad alatt mindössze 29 festménye bukkant elő. Közülük csak 11 alkotás található magántulajdonban, az elmúlt 30 évben mindössze három képe szerepelt nyilvános árverésen.
Az örökösnek mind a mai napig élénken él emlékezetében a festmény